Uwaga na oszustów zbierających informacje do Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

W związku z pojawiającymi się telefonami mieszkańców Gminy Zakroczym w sprawie urzędników zbierających informacje do Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” i proponujących korzystanie z niego informujemy, że Urząd Miejski w Zakroczymiu nie wysyła pracowników w w/w celu. Nie jest również prawdą, że pracownicy urzędu podają numery telefonów do mieszkańców przedstawicielom handlowym, którzy do Państwa dzwonią.

Ostrzegamy, że najprawdopodobniej jest to próba oszustwa lub wyłudzenia danych osobowych.

Program „Czyste Powietrze” to rządowy program, który oferuje wsparcie finansowe dla osób chcących poprawić efektywność energetyczną swoich domów poprzez wymianę pieca na m.in. pompę ciepła bądź inne źródła ogrzewania.

Ostrzegamy mieszkańców przed nieuczciwymi firmami i oszustami wykorzystującymi ten program do wyłudzeń. Przedstawiciele firm często udzielają nierzetelnych i nieprawdziwych informacji na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Prosimy, aby zachować ostrożność i nie ufać osobom, które oferują szybkie i korzystne rozwiązania związane z Programem. Zanim umowa zostanie podpisana, należy dokładnie sprawdzić firmę i ofertę, zwłaszcza jeśli pojawią się wątpliwości co do ceny, jakości usługi, lub gwarancji.

Osoby starsze i samotnie mieszkające mogą stać się ofiarami nieuczciwych praktyk. Dlatego istotne jest, aby ostrzegać naszych bliskich i sąsiadów przed niepożądanymi wizytami nieznajomych, którzy obiecują szybkie remonty lub atrakcyjne dofinansowanie.