Umowa na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Zakroczymiu podpisana

29 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zakroczymiu odbyło się podpisanie umów na wsparcie jednostek straży pożarnej z gmin Zakroczym i Leoncin z przeznaczeniem na zakup wozów strażackich.
Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej Gmina Zakroczym otrzyma dotację w wysokości 632 835 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnym wyposażeniem przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczymiu. W ramach projektu zostanie zorganizowana również akcja edukacyjna dotycząca zmian klimatu i ochrony zasobów wodnych.
W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik oraz przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego. Spotkanie uświetniła prelekcja eksperta Komisji Europejskiej – Michała Jamiołkowskiego.
Wielu emocji uczestnikom spotkania dostarczyło również sceniczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy” według scenariusza Olgierda Łukaszewicza, w które zaangażowani zostali również nasi strażacy.
Więcej o podpisaniu umowy można przeczytać w informacji prasowej, którą można pobrać klikając w link https://zakroczym.pl/wp-content/uploads/2024/01/Informacja-prasowa.pdf