Inwestycje w trakcie realizacji

REWITALIZACJA MIASTA ZAKROCZYM POPRZEZ PRZEBUDOWĘ ULIC, BUDOWĘ STYLOWEGO OŚWIETLENIA  I ZAGOSPODAROWANIE RYNKU

Prace nad projektem pod nazwą „Rewitalizacja miasta Zakroczym poprzez przebudowę ulic, budowę stylowego oświetlenia i zagospodarowanie Rynku” rozpoczęły się już w 2019 r., a zakończenie planowane jest na 2023 r. Łączny, szacunkowy koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł, z czego 2,7 mln zł zostanie pokryte z dotacji otrzymanej w  w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, przyznaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Projekt zakłada przebudowę ulic: Wyszogrodzkiej, Tylnej, Al. Spółdzielni, Klasztornej, Spacerowej, Kościelnej, Rybackiej, Szkolnej, części ul. Parowej Okólnej. Pojawi się także nowe stylowe oświetlenie, zagospodarujemy i stworzymy tereny zielone. Rynek miejski zyska nową przestrzeń rekreacyjną i użytkową oraz zostanie zrekonstruowana starodawna studnia.

Celem projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa, przestrzeń wypoczynku i rekreacji, przestrzeń do integracji mieszkańców, ożywienie gospodarcze.

Rewitalizacja miasta 1

 

PRZEBUDOWA, ADAPTACJA BUDYNKU W WYGODZIE SMOSZEWSKIEJ W CELU UTWORZENIA GMINNEGO KLUBU DZIECIĘCEGO

Zadanie pt. „Projekt i przebudowa budynku szkoły podstawowej z przeznaczeniem na gminny klub dziecięcy w miejscowości Wygoda Smoszewska” uzyskało dofinansowanie od Wojewody Mazowieckiego, w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 (moduł 1a) w wysokości 799.680,00 złotych. Pozostałe koszty przebudowy zostaną pokryte z budżetu gminy, łączna kwota inwestycji, zgodna z ofertą przetargową wykonawcy: 1 037 818,65 zł.

11 marca miało miejsce wprowadzenie wykonawcy, firmy Piotr Zientara HYLTREX, na teren budowy. Główne prace obejmą m.in.: przebudowę parteru budynku szkoły i adaptację pomieszczeń dla potrzeb gminnego klubu malucha wraz z ich wyposażeniem, rozbiórkę istniejącej wewnętrznej klatki schodowej wraz z rozbudową istniejącego budynku szkoły o nową klatkę schodową, budowę wejścia dostosowanego dla osób niepełnosprawnych, budowę przyłącza gazu wraz z instalacją wewnętrzną oraz doposażeniem obiektu w kocioł z zasobnikiem, a także przebudowę placu zabaw dla dzieci na plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną poliuretanową. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec lipca 2021 roku.

Zdjęcie budynku po szkole podstawowej w Emolinku

 

PRZETARG NA BUDOWĘ INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ W WOJSZCZYCACH

Ruszył przetarg na wybudowanie infrastruktury sportowej przy szkole podstawowej w Wojszczycach. Projekt zakłada powstanie wielofunkcyjnego boiska z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Wokół boiska powstanie bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal. Teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Istotnym jest fakt, iż infrastruktura będzie miejscem ogólnodostępnym po godzinach pracy szkoły. Gmina zamierza pozyskać środki zewnętrzne w wysokości 200 000,00 zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021.

Plan infrastruktury sportowej przy szkole w Wojszczycach