Bezpłatne wirtualne zwiedzanie Warszawy dla osób niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych.

Zapraszamy na bezpłatne wirtualne spacery po Warszawie osoby niepełnosprawne z Mazowsza – dzieci i dorosłych!

Spacery online są ilustrowane (archiwalne zdjęcia, stare mapy, w przypadku dzieci – komiksy naszego autorstwa) i interaktywne (uczestnicy – osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, będą mogli rozmawiać z przewodnikiem i zadawać pytania uzyskując od razu odpowiedzi).

Odwiedzane podczas 1-godzinnych spacerów online miejsca będą dobrane pod względem dostępności i atrakcyjności wirtualnej. Wirtualne wycieczki umożliwią zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii oraz teraźniejszości.

Wykorzystujemy popularny program Microsoft Teams umożliwiający „wirtualne spacerowanie” w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach publicznych. Każdy uczestnik (indywidualnie lub jako grupa) łączy się z przewodnikiem ze swojego komputera, smartfona lub tabletu poprzez wysłany przez nas wcześniej link niemal „jednym kliknięciem” (nie trzeba nic instalować i można pozostać niewidzialnym i niesłyszalnym).

Komunikacja może odbywać się od strony uczestnika wyłącznie za pomocą czatu (zakładamy różne dysfunkcje i predyspozycje uczestników).

Spotkanie umożliwia łączność audio i wideo z przewodnikiem (czyli słuchanie opowieści i oglądanie wszystkiego, co na wirtualnym spacerze da się obejrzeć, a także rozmowę z innymi uczestnikami – niemal tak, jak na spacerze rzeczywistym).

Tematy spacerów online: 1. „Trakt Królewski”, 2. „Stare Miasto”, 3. „Nowe Miasto”, 4. „Łazienki Królewskie”.

Projekt trwa do 15 grudnia 2020 r., terminy spacerów ustalamy wspólnie, we wszystkie dni tygodnia o różnych godzinach. Uczestnicy mogą się łączyć ze swoich domów indywidualnie lub w placówkach, w których przebywają.

Zapraszamy do rezerwacji: info@zlotakaczka.waw.pl, tel. 692002170.

Spacery są bezpłatne.

Zadanie „Wirtualne spacery po Warszawie!” sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.