Bezpłatne badania USG w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”.

Kolejna edycja badań dla dzieci w powiecie nowodworskim! Serdecznie zachęcamy Rodziców do zapisów swoich pociech na bezpłatne badania USG w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”.

Co?

W ramach wydarzenia wykonywane będą badania przesiewowe USG w obszarze jamy brzusznej oraz układu moczowego i płciowego – u chłopców moszny a u dziewczynek miednicy mniejszej. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Dla kogo?

Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkujące teren powiatu nowodworskiego.

Kiedy i gdzie?

Badania odbędą się w dniach 30 czerwca (czwartek) i 1 lipca (piątek) 2022 r. na parkingu przed Starostwem Powiatowym, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.

Zapisy

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach 20-21 czerwca (poniedziałek i wtorek) br. pod numer telefonu 664 492 475 od 8:00 do 16:00. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cel badań

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.