Spisz się nie wychodząc z domu

Informujemy, że w dniu 11.08.2021 r. w miejscowościach Zakroczym, Strubiny i Trębki Stare będzie można spotkać rachmistrzów spisowych, którzy będą przeprowadzać wywiady bezpośrednie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w Państwa domach. Zachęcamy do udziału, gdyż jest to naprawdę bezpieczna, wygodna i trwająca zaledwie 10 minut forma spisu. 

Jak odróżnić rachmistrza od oszusta?

W związku z tym, że macie Państwo coraz więcej wątpliwości dot. wiarygodności osób dokonujących spisu przypominamy, że każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator służbowy zawierający imię i nazwisko wraz ze zdjęciem, numer identyfikatora oraz hologram, nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego, okres na jaki identyfikator został wystawiony oraz podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora.

W razie jakichkolwiek wątpliwości tożsamość rachmistrza można potwierdzić poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu – 22 279 99 99. Dodatkowo podpowiadamy, że prawdziwy rachmistrz będzie znał imię, nazwisko i numer PESEL osób, które zamierza spisać w danym gospodarstwie domowym.

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy i dotyczy każdego mieszkańca naszego kraju.